2. Modeling - hra nebo povinnost (2.část)

11. 02. 2012 | † 22. 04. 2012 | kód autora: FaF

 Po škole

V 15:30 nás už limuzína odvážela od školy skoro přes celý New York k mé matce do práce. Cesta trvá skoro hodinu, takže jsme si v klidu s Juli stihli dát latté a udělat domácí úkoly. "Hele Sereno neviděla si náhodou nějaký ty šaty z tý nový kolekce Summer Street?" zeptá se mě Juliet. "Ne." odpovím klidně. "Aha.." odpoví Juli, a trochu stáhne okýnko. "Stojíme v dost dlouhý koloně.." poznamená. "Asi to dnes domů nestihnu. Mohla bych u tebe přespat?" zeptá se mě Juli. "Jo, ale musím sezeptat matky." pokrčím rameny a vytáčím mamčino číslo.  Po pěti minutách vyzvánění mi to mamka vzala. "Ahoj mamá, jedeme teď s Juli k tobě, a jsme v koloně, a Juli tonestihne domů, mohla by u mě přespat?" zeptám se s nadějí v hlase a zatáhnu okýnko abych matku víc slyšela. "Proč ne." řekne mamka klidným hlasem. "Dnesse v práci zdržím nejménně do osmi hodin, tak klidně doražte. No, musím končit.. Tak zatím! "rozloučila se se mnou mamka  a típla hovor.  "Jo, fajn. Můžeš u náspřespat. Jen to zavolám Isabel." informuju jí. Vytočím jméno služky a po několika neúspěšných pokusech to Isabel zvedne. "Ahoj Isabel. Dnes u mě přespí Juliet, takpřiprav ještě jednu postel i pro ni. Jsme teď na cestě za mamá." řeknu jí. "Přijedeme okolo páté. Tak zatím ahoj." dořeknu a típnu hovor. 

Po dlouhé a únavné cestě jsme v mamčině studiu. "Ahoj mamá." obejmu svou matku. "Dobrý den." zářivě se usměje Juli. "Ahoj holky! Sedněte si, za chvíli jsem u vás." pokynula nám mamá. Sedly jsme si a pozorovaly jsme ten mumraj lidí. Asi za pět minut si nás mamka vzala do soukromí salónku. Tam jsme si opět sedly a mamka se chopila slova. "Tak holky. Mám pro Vás exkluzivní nabídku. Víte, že mám novou kolekci Summer Street. Už mám nafocené nějaké modely. A dostala jsem nabídku.. Uspořádat přehlídku v Anglii v Londýně! Tak.. Co na to říkáte?" zeptala se mamka a v očích jí jiskřilo. "Berem to!" vyhrlkly jsme obě. "Fajn." zatleskala mamá nadšeně. "Alice, Conie!" zavolala mamá na dvě svoje asistentky. "Ukažte jim nějaké věci z té kolekce!" rozkázala mamka a odešla ze salonku. Alice s Conie kývly, a hrnuly se k věšákům. Předložily před nás několik různých šatů, džín, triček, sukní a bolerek. "Páni!" rozplývaly jsme se nad tou nádherou. Conie a Alice  zase všechno uklidily a odešly. Procházely jsme se po místnosti a nakukovaly do různých skříní. "Dojdu se zeptat mamá kdy se do Londýna pojede." rozhodnu se. 

Vyšlapu schody nahoru kam zacházela mamá. Zastihnu ji u skycáků. "Mamá, kdy se jede?" zeptám se. "Zlatíčko.. Jede se už pozítří." oznámí mi. Otevřu na ni pusu. "Už..Pozítří!? A tos mi o tom nemohla říct??" vyhrknu. "Myslím, že to víš. Dnes ráno jsem ti nechávala vzkaz... Nebo že by ne...?" zamyslí se. "Uhm.. No, každopádně já volám limuzínu, protože se musíme připravit  a tak..." zmateně vykoktám a sejdu dolů. "Isabel? Isabel?" volám na svou kamarádku. "Ano?" ozve se mi zpoza jedné skříňky. "Musíme..Musíme jít." řeknu s telefonem u ucha. "Chci ihned přistavit limuzínu k návrhářskému studiu Madame Van-Guess. Díky. Jistě. Nashle." objednám limuzínu a táhnu rozvášněnou Juli na ulici.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.